O projekcie

Layer_109

Partnerzy

Zobacz listę partnerów

Akademia Pomorska w Słupsku

Partner projektu
https://www.apsl.edu.pl
aps

Akademia Pomorska w Słupsku powstała w 1969 roku jako Wyższa Szkoła Nauczycielska, w ramach rządowej inicjatywy tworzenia szeregu podobnych podmiotów, mających na celu kształcić nauczycieli szkół średnich i podstawowych. W 1974 roku przekształciła się w Wyższą Szkołę Pedagogiczną, a w roku 2000 zmieniła się w Pomorską Akademię Pedagogiczną. Wraz ze zmianami nazw szły istotne zmiany w organizacji szkoły – początkowo specjalizująca się w kształceniu kadry nauczycielskiej, z czasem otwierała nowe wydziały i jednostki badawcze. Obecna nazwa została przybrana w 2006 roku i odzwierciedla wszechstronną formę tej uczelni wyższej.

 

Działalność dydaktyczno-badawcza jest prowadzona przez pięć wydziałów:

  1. Wydział Filologiczno-Historyczny,
  2. Wydział Matematyczno-Przyrodniczy,
  3. Wydział Nauk Społecznych,
  4. Wydział Nauk o Zdrowiu,
  5. Wydział Nauk o Zarządzaniu i Bezpieczeństwie.

 

Ponadto w skład Akademii wchodzi szereg jednostek ogólnowydziałowych, takich jak Biblioteka Uczelniana, Wydawnictwo Naukowe, Archiwum Uczelniane, Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Szkoła Doktorska.

 

Akademia Pomorska w Słupsku działa przede wszystkim w sektorze edukacyjnym oraz badawczym. Obecnie na uczelni studiuje około 3000 studentów oraz prowadzony jest szereg programów badawczych i grantowych. W ofercie szkoleniowo-badawczej, znajdują się m.in.: kursy, warsztaty, występy artystyczne, specjalistyczne ekspertyzy, badania oraz opinie specjalistów w zakresie nauk biologicznych (w tym ochrony środowiska), matematyczno-statystycznych, geograficznych, fizycznych, medycznych, po nauki socjologiczno-pedagogiczne, historyczne oraz kulturoznawcze i filologiczne.

Powstańców Warszawy 55

81-712 Sopot, Poland

Napisz do nas:

kontakt@ecudo.pl

Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Wysoki kontrast
Wysoki kontrast
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetuj ustawienia