O projekcie

Layer_109

Partnerzy

Zobacz listę partnerów

Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk

Lider projektu
http://www.iopan.pl
Layer_113

Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk jest kontynuatorem działalności Stacji Morskiej utworzonej w 1953 roku w Sopocie przez Instytut Budownictwa Wodnego PAN. W 1956 roku została ona przekazana ówczesnemu Zakładowi Geofizyki Państwowej Akademii Nauk. W 1971 roku Zakład Geofizyki PAN zyskał rangę Instytutu Geofizyki Państwowej Akademii Nauk, a Stacja Morska stała się Zakładem Oceanologii IGF PAN. W wyniku dalszego rozwoju 1 stycznia 1976 roku, uchwałą Prezydium PAN, Zakład Oceanologii PAN został wydzielony z Instytutu Geofizyki PAN i stał się samodzielnym Zakładem Oceanologii z siedzibą w Sopocie. Po spełnieniu wymogów formalnych, w 1983 roku Zakład przekształcił się w Instytut Oceanologii Państwowej Akademii Nauk.

 

Instytut jest zarządzany przez dyrektora Instytutu. Obecnie dyrektorem Instytutu jest prof. dr hab. Jan Marcin Węsławski, który dzierży pieczę zarówno nad pionem naukowym, jak i pionem administracyjno-ekonomicznym (zajmującym się bieżącymi sprawami Instytutu oraz rozliczeniami projektów).

 

Instytut prowadzi także Studium Doktoranckie, bibliotekę oraz redakcję wydawnictw. Jednym z najważniejszych zasobów IO PAN jest statek badawczy s/y Oceania, przez większą część roku prowadzący badania wodach Bałtyku i Morza Północnego.

 

Misją Instytutu jest prowadzenie badań podstawowych środowiska morskiego oraz pogłębianie wiedzy na temat zjawisk i procesów w nim zachodzących. Instytut Oceanologii prowadzi badania Bałtyku oraz w obszarze Arktyki Europejskiej.

Powstańców Warszawy 55

81-712 Sopot, Poland

Napisz do nas:

kontakt@ecudo.pl

Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Wysoki kontrast
Wysoki kontrast
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetuj ustawienia