Aktualności

Layer_109
Start Aktualności Warsztaty Sopocki Piknik Naukowy

Sopocki Piknik Naukowy

11 czerwca mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Sopockim Pikniku Naukowym "Ocean Zmian" 2022, który miał miejsce na błoniach naszego głownego Beneficjenta, Instytutu Oceanologii PAN w Sopocie. Mieliśmy okazję przperowadzić otwarty, interaktywny panel dyskusyjny pt." Prawie wszystko o Oceanie.Od danych do wiedzy w oparciu o doświadczenia eCUDO". 

Moderowany, interaktywny panel, w którym audytorium zaangażowane jest przez cały czas, poprzez głosowanie w kontekście omawianych zagadnień, poprzez podnoszenie rąk oraz wypełnianie pytań ankiety, co wzbogaci informacje uzyskane z panelu. Ważnym elementem spotkania jest wykorzystanie zasobów internetowych (narzędzi i treści) w nowoczesnym podejściu do dyskusji o tym jak najefektywniej korzystać z zasobów danych środowiskowych, w tym oceanicznych i jakie budować ścieżki przekazu informacji do społeczeństwa.

Przedyskutowaliśmy z uczestnikami, jak efektywnie nakierować społeczeństwo na poszukiwanie wiarygodnych źródeł informacji (ang. fact checking) dotyczących zrównoważonego zarządzania klimatem i oceanem. Jakie działania są wymagane? Jakie grupy społeczne powinny być zaangażowane w ten proces? W jaki sposób można korzystać z zasobów projektu  eCUDO?

Panel był dla nas ogrmoną szansą na dotarcie do naszych grup docelowych, przede wszystkim do osób prywatnych.

 

I na koniec mała fotorelacja z Sopocki Piknik Naukowy „Ocean Zmian” 2022! Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo!


Zdjęcia: Stanisław Węsławski z Instytut Oceanologii PAN, Dagmara Kołeczek-Sprawka z Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze , Małgorzata Żywicka z Akwarium Gdyńskie

 

 

Powstańców Warszawy 55

81-712 Sopot, Poland

Napisz do nas:

kontakt@ecudo.pl

Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Wysoki kontrast
Wysoki kontrast
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetuj ustawienia