Aktualności

Layer_109
Start Aktualności Nowinki naukowe POGO

POGO

Partnerstwo na rzecz Obserwacji Globalnego Oceanu (POGO) zostało założone w 1999 r. przez dyrektorów instytucji oceanograficznych na całym świecie jako forum promowania i postępu w obserwacji globalnego oceanu. POGO jest organizacją zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii zrzeszającą  51 instytucji z 27 krajów i ściśle współpracuje z innymi międzynarodowymi i regionalnymi programami i organizacjami.

POGO stara się kierować innowacjami i rozwojem kluczowych elementów systemu obserwacji oceanów. Członkowie POGO są w idealnej pozycji by identyfikować oraz wdrażać metody i technologie badań oceanograficznych, zapewniając wolny dostęp do nich. Prowadząc badania z wykorzystaniem nowoczesnych i ujednoliconych metod, tworzą cenne zbiory danych o określonych parametrach.

W ostatnim czasie POGO skupia się na rozwoju technik środowiskowych badań biologicznych. Novum jest aplikowanie  sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego do obserwacji bioróżnorodności z wykorzystaniem eDNA.

POGO wspiera projekty i grupy robocze proponowane przez swoich członków, których celem jest identyfikacja i wypełnienie luk w globalnej obserwacji oceanów. Projekty obserwacyjne i innowacyjne są wspierane między innymi przez grant Fundacji Nippon, za pośrednictwem NF-POGO Alumni Network for Oceans (NANO).

 

Strona organizacji

 

Ilustracja: POGO media

 

POGO media

Powstańców Warszawy 55

81-712 Sopot, Poland

Napisz do nas:

kontakt@ecudo.pl

Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Wysoki kontrast
Wysoki kontrast
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetuj ustawienia